Шоу-бизнис | Новости | 728
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Џорџ Клуни и Мадона излегле на состанок кој завршил лошо
Џорџ Клуни

Атрактивниот шармер Џорџ Клуни бил на состанок со Мадона, по нејзината разделба со Гај Ричи.

Новиот спот на Ријана за „Hard“ – видео
Ријана

Ријана продолжува со имиџот на лоша девојка. Откако оваа недела се распространија слики од нејзината...

 
Ангелите на VS со 20 слоја шминка на задниците
Isabel Goulart

Секој човек воздивнува кога гледа ревија на Victoria’s Secret. Мажите се радуваат на глетката, а жените...

 
Патинсон бакнат од обожавателка со свински грип
Роберт Патинсон

Роберт Патинсон, познат по својата улога на вампирот Едвард Кулен, полудел кога луда обожавателка скокнала...

 
Леона Луис: „I see you“ – видео
Аватар

„I see you“ е прекрасна балада на Леона Луис искористена во долгонајавуваниот филмски хит Аватар.

 
Хју Грант: Бев пијан кога ја купив сликата што ме збогати
Портрет на Елизабет Тејлор од Енди Ворхол

Хју Грант бил пијан кога ја купувал сликата на Енди Ворхол, која што подоцна му донела заработувачка од 11 милиони фунти.

 
Мис Гибралтар ја понесе титулата „Мис на светот 2009“
Силиконски гради

Претставничката на Гибралтар, Кајане Алдорино, беше избрана за Мис на светот за 2009-та година.

 
Тајгер Вудс го признава неверството и бара прошка
Силиконски гради

Тајгер Вудс го призна повеќекратното изневерување на сопругата со различни жени.

 
Најпродаваните музички албуми на деценијата
Албумот „1“ на The Beatles

Десетте најпродавани музички албуми за периодот 2000-2009г.

 
Ријана сака повторно да зборува со Крис Браун
Ријана

Во интервју за Glamour, Ријана призна дека би сакала да зборува со Крис Браун.

   
Страница 728 од 736

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6558 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“