Шоу-бизнис | Новости | 727
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Џоли и Пит со бакнеж и тужба против вестите за разделба
Бред Пит и Анџелина Џоли

Веќе подолго време во странските медиуми се зборува за проблемите на Бред Пит и Анџелина...

Колку добиваат славните за да посетуваат модни ревии?
Ријана

Додека секоја обична жена на светот копнее да седне во првиот ред на модните ревии на...

 
Лејди Гага со тетоважа за своите обожаватели
Лејди Гага

Лејди Гага секогаш ја изразувала својата благодарност кон обожавателите...

 
Бијонсе го лансира својот прв парфем – Beyonce Heat
Бијонсе

По големиот триумф на доделувањето на Греми наградите, Бијонсе продолжува неуморно...

 
Номинации за Оскар 2010
Оскар

Avatar и The Hurt Locker добија по девет номинации, Inglourious Basterds доби...

 
20 ѕвезди пеат „Everybody Hurts“ за Хаити
Everybody Hurts за Хаити

Популарната песна Everybody Hurts, оригинално испеана од групата REM, доби своја нова верзија...

 
Сандра Булок и Меган Фокс номинирани за Златни малини
Златна малина

Наградите „Златни малини“ се доделуваат секоја година за најлошите филмски остварувања.

 
Греми 2010: настапите кои мора да ги видите
Греми наградите

Погледнете ги највозбудливите настапи на доделувањето на Греми наградите, кои...

 
Бијонсе триумфира на Греми наградите
Бијонсе

Доделувањето на Греми наградите е најзначајната вечер за популарните личности од светот...

 
Орландо Блум и Агнес Дејн во реклама за Me & City
Орландо Блум и Агнес Дејн

Шармантниот актер Орландо Блум и познатата манекенка Агнес Дејн влегоа во улогата на млад пар за...

   
Страница 727 од 741

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3637 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.