Шоу-бизнис | Новости | 726
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Роби Вилијамс: „Morning Sun“ – видео
Роби Вилијамс

Роби Вилијамс бавно, но сигурно се враќа на музичката сцена. Песните од неговиот...

Billboard: 10-те најпопуларни песни на тема секс
Песни за сексот

Списанието Billboard ја објави листата на 50 најпопуларни песни на тема секс на сите времиња...

 
Дизајнерот Александар МекКвин се самоуби
Александар МекКвин

Денес светската модна индустрија тагува поради загубата на еден од своите најголеми...

 
Топ 10 филмски парови со најголема заработувачка
Лив Тајлер и Виго Мортенсен

Филмските хитови не би биле толку популарни ако во нив не е вклучена интересна...

 
Ријана: „Rude Boy“ – видео
Ријана

Вчера беше промовиран новиот спот на Ријана за песната „Rude Boy“....

 
Шехерезад и Онур добија син
Шехерезад и Онур

Серијата „10001 ноќ“ ја освои Македонија. Не само жените, туку и мажите не можат да останат имуни...

 
Џоли и Пит со бакнеж и тужба против вестите за разделба
Бред Пит и Анџелина Џоли

Веќе подолго време во странските медиуми се зборува за проблемите на Бред Пит и Анџелина...

 
Колку добиваат славните за да посетуваат модни ревии?
Ријана

Додека секоја обична жена на светот копнее да седне во првиот ред на модните ревии на...

 
Лејди Гага со тетоважа за своите обожаватели
Лејди Гага

Лејди Гага секогаш ја изразувала својата благодарност кон обожавателите...

 
Бијонсе го лансира својот прв парфем – Beyonce Heat
Бијонсе

По големиот триумф на доделувањето на Греми наградите, Бијонсе продолжува неуморно...

   
Страница 726 од 740

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“