Шоу-бизнис | Новости | 725
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

U2 со најголема заработка во музичкиот бизнис за 2009
U2

Музичкиот бизнис е доста исплатлив, можеби токму затоа стотици и илјадници млади луѓе секоја...

Шакира и Надал во спотот за песната „Gipsy“
Шакира

Шакира не пропушта шанса да ни покаже колку е сензуална и сексапилна. Нејзиниот нов спот...

 
Кели Озборн послаба за 20 килограми
Кели Озборн

Ако ја ппомните Кели Озборн како досадна буцкаста девојка облечена во црно од „Шоуто на...

 
Патинсон призна дека е во врска со Кристен Стјуарт
Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон

Со месеци во странските медиуми се шпекулираше дека Роберт Патинсон...

 
Жените сметаат дека Бијонсе има најубаво тело
Бијонсе

24% од жените ја сметаат Бијонсе за ѕвезда со најубаво тело, а мажите...

 
Лејди Гага ќе креира колекција со Донатела Версаче
Лејди Гага

Популарната пејачка планира да создаде своја колекција во соработка со Донатела Версаче...

 
Победниците и модата на доделувањето на БАФТА
Kristen Stewart

Војничката драма The Hurt Locker продолжува да собира награди и признанија...

 
Ѓоко Танески ќе ја претставува Македонија на Евровизија
Ѓоко Танески

Македонија и официјално доби свој претставник за Евровизија 2010. Ѓоко Танески со композицијата...

 
Тајгер Вудс јавно се извини за многуте афери
Тајгер Вудс

Милијардерот Тајгер Вудс вчера за прв пат се појави пред јавноста, по големиот скандал...

 
Хилари Даф се сврши со хокеарот Мајк Комри
Хилари Даф и Мајк Комри

Познатата актерка Хилари Даф се сврши со хокеарот Мајк Комри. 22-годишната ѕвезда...

   
Страница 725 од 741

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3633 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.