Шоу-бизнис | Новости | 6
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Новак Ѓоковиќ на италијански јазик запеа на „Сан Ремо“
Новак и Јелена Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ запеа песна од Ерос Рамацоти на италијанскиот фестивал „Сан Ремо“.

„Мама те сака до месечината и назад“: Ванеса Брајант со емотивни пораки за ќерката Џиџи и сопругот Коби 10 дена по нивната смрт
Џиана

Ванеса Брајант со емотивни пораки им оддаде чест на сопругот Коби и ќерката Џиана, кои починаа во хеликоптерска несреќа.

 
Холивудската легенда Кирк Даглас почина на 103-годишна возраст
Кирк Даглас

Кирк Даглас замина во легендите. Холивудскиот актер издиша за последен пат на 103-годишна возраст...

 
ФОТО: Атиџе од „Медена земја“ со нова фризура пред Оскар
Атиџе Муратова

Непосредно пред да отпатува во Лос Анџелес за да присуствува на престижната манифестација Оскар, Атиџе Муратова доби нова фризура.

 
ФОТО: Ким Кардашијан и Кание Вест покажаа како изгледа нивниот минималистички дом
Домот на Ким и Кание

Ким Кардашијан и Кание Вест ја поканија екипата на Architectural Digest во нивниот дом во Лос Анџелес.

 
Моника Белучи сензуална убавица на свеченост во Брисел каде беше дочекана со овации
Моника Белучи

Моника Белучи беше почесна гостинка на доделувањето на „Magritte Awards“ во Брисел, познати...

 
ФОТО: Џенифер Лопез ги покажа стомачните мускули на прошетка со ќеркичката Еми и мајка си Гвадалупе
Џенифер Лопез

Џенифер Лопез на лежерна прошетка со мајка си Гвадалупе и ќеркичката Еми.

 
„Ракот се врати“: Шенон Доерти низ солзи сподели дека има рак во IV стадиум
Шенон Доерти

Шенон Доерти со многу лоша вест ги растажи своите фанови. Ѕвездата од култната серија „Беверли...

 
За едни вулгарен, за други спектакл за аплауз: Настапот на Шакира и Џенифер Лопез на Супер Боул ги подели гледачите
Џенифер Лопез и Шакира

Настапот на Џенифер Лопез и Шакира на Супер Боул ги подели гледачите. Што мислите вие?

 
Ирина Шајк атрактивна на забава каде позираше со бившиот Бредли Купер
Ирина Шајк и Бредли Купер

Ирина Шајк и Бредли Купер очигледно останаа во добри односи по нивната разделба...

   
Страница 6 од 721

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20064 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?