Шоу-бизнис | Новости | 4
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Голем јубилеј со големо име за отворањето: 40-тото издание на „Браќа Манаки” го отвора „Болка и слава” на Алмодовар
Браќа Манаки

Престижниот филмски фестивал „Браќа Манаки” оваа година се одржува по јубилеен 40-ти пат...

Италијанска убавица: Моника Белучи заведува во едиторијал за „Marie Claire“
Моника Белучи

Моника Белучи привлекува погледи кон страниците на септемвриското издание на...

 
Прекрасно семејство: Серхио Рамос со атрактивната сопруга и трите мали синчиња на премиера
Серхио Рамос и Пилар Рубио со децата

Серхио Рамос гордо ја претстави пред светот документарната мини серија...

 
Свадбените фотографии на „Хазан“ од турската серија „Ќерките на Фазилет“
Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко

Дениз Бајзал го изговори судбоносното „ДА“. Турската актерка, кај нас позната по улогата на Хазан од...

 
Тамара Тодевска со ќеркичката Хана во складни стајлинзи за гостувањето во продолжението на „Дајте музика“
Тамара Тодевска во Дајте музика

Тамара Тодевска е една од многуте ѕвезди кои ќе гостуваат во продолжението на...

 
Почина српскиот рапер Гру по пад во вода, ѕвездите се збогуваат со пораки на социјалните мрежи
Далибор Андонов-Гру

Почина Далибор Андонов. Српскиот рапер познат како Гру настрада откако паднал во вода...

 
Џенифер Лопез во жолто-златна креација на премиерата на „Hustlers“
Џенифер Лопез

Синоќа се одржа премиерата на „Hustlers“ во рамките на Интернационалниот филмски фестивал во...

 
Шакира и Пике шармантен пар во Њујорк откако навиваа на тениски натпревар
Шакира и Пике

Шакира и Жерар Пике изгледаа среќно и заљубено за време на настан во Њујорк, на кој беше...

 
Ешли Грем го истакна трудничкото стомаче во латекс фустан на моден настан во Њујорк
Ешли Грем

Ешли Грем го истакна трудничкото стомаче во тесна латекс креација на доделувањето на модните награди на Daily Front Row.

 
Турската актерка Мерјем Узерли во две нови креации од Тони Вард на Филмскиот фестивал во Венеција
Мерјем Узерли

Мерјем Узерли продолжува да привлекува внимание на Филмскиот фестивал во Венеција. Откако блесна...

   
Страница 4 од 687

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 10189 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?