Шоу-бизнис | Новости | 3
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Благој Нацоски од Италија предупредува кое е сценариото што нè очекува и порачува: „Веднаш да се прогласи вонредна состојба“
Благој Нацоски

Оперскиот пејач Благој Нацоски од Италија предупреди што нè очекува доколку не ги почитуваме препораките...

Том Хенкс сподели фотографија од изолацијата со сопругата Рита Вилсон откако беше потврдено дека имаат коронавирус
Том Хенкс и Рита Вилсон

Том Хенкс и Рита Вилсон споделија фотографија, направена од изолацијата откако беше потврдено дека имаат коронавирус.

 
Малума на прошетка во Грција со новата девојка пред да ја одложи турнејата поради коронавирусот
Малума и Вивиен

Малума отпатува во Грција за два закажани концерти, но поради пандемијата со КОВИД-19, беше принуден...

 
Бен Афлек не ја крие врската со Ана де Армас: Парот на романтична прошетка на плажа во Костарика
Бен Афлек и Ана де Армас

Бен Афлек и Ана де Армас беа фотографирани на романтична прошетка на плажа.

 
„Се тестиравме и позитивни сме“: Том Хенкс објави дека со сопругата Рита Вилсон имаат коронавирус
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се заразија со коронавирус за време...

 
ФОТО/ВИДЕО: Дакота Џонсон покажа како изгледа нејзиниот дом во Лос Анџелес
Дакота Џонсон

Дакота Џонсон ја одведе екипата на Architectural Digest на кратка турнеја низ нејзиниот дом.

 
Сексуалниот манијак зад решетки: Харви Вајнстин е осуден на 23 години затвор
Харви Вајнстин

Конечно судскиот процес против Харви Вајстин добива завршница. Продуцентот кој сексуално малтретираше и злоупотребуваше...

 
Турската актерка Бергузар Корел се породи, со Халит Ергенч го добија второто дете
Бергузар Корел и Халит Ергенч

Бергузар Корел се породи. Според информации од турските медиуми, познатата актерка роди момче...

 
Почина „Вукашин“ од популарната серија „Среќни луѓе“
Десимир Станојевиќ

Актерот Десимир Станојевиќ издиша за последен пат утрово во неговиот стан во Белград. Имаше 69 години.

 
„Насмевни се иако срцето те боли“: Ванеса Брајант со трите ќерки пред мурал од Коби и Џиџи
Ванеса Брајант

Ванеса Брајант со насмевка позираше со трите ќерки Наталија, Бјанка и Капри пред мурал од Коби и Џиџи.

   
Страница 3 од 727

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2888 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?