11 години без Тоше: Кристијан, внукот на Тоше Проески, со фотографии му оддаде почит
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 11 години без Тоше: Кристијан, внукот на Тоше Проески, со фотографии му оддаде почит

11 години без Тоше: Кристијан, внукот на Тоше Проески, со фотографии му оддаде почит

Изминаа 11 години од смртта на незаборавниот Тоше Проески. На денот кога македонскиот ангел го напушти овој свет, неговите најблиски со огромна тага се присетуваат на неговиот живот и сè она што тој го остави зад себе.

Кристијан Ристески, внукот на Тоше, сподели три фотографии за да му оддаде почит на овој горчлив ден.

Кристијан Ристески Кристијан Ристески Кристијан Ристески

Тоше и Кристијан заедно ја снимија „My Little One“.

Талентираното момче љубовта кон музиката несомнено ја наследи од нашата ѕвезда со ангелски глас.

Пред неколку години, Кристијан имаше изјавено: „Вујче Тоше ме зарази со музика“, па своето образование тој го продолжи на Универзитетот за аудиовизуелни уметности во Скопје, на отсек интерпретација на популарна музика и музичка продукција.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1810 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.