11 години без Тоше: Кристијан, внукот на Тоше Проески, со фотографии му оддаде почит
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 11 години без Тоше: Кристијан, внукот на Тоше Проески, со фотографии му оддаде почит

11 години без Тоше: Кристијан, внукот на Тоше Проески, со фотографии му оддаде почит

Изминаа 11 години од смртта на незаборавниот Тоше Проески. На денот кога македонскиот ангел го напушти овој свет, неговите најблиски со огромна тага се присетуваат на неговиот живот и сè она што тој го остави зад себе.

Кристијан Ристески, внукот на Тоше, сподели три фотографии за да му оддаде почит на овој горчлив ден.

Кристијан Ристески Кристијан Ристески Кристијан Ристески

Тоше и Кристијан заедно ја снимија „My Little One“.

Талентираното момче љубовта кон музиката несомнено ја наследи од нашата ѕвезда со ангелски глас.

Пред неколку години, Кристијан имаше изјавено: „Вујче Тоше ме зарази со музика“, па своето образование тој го продолжи на Универзитетот за аудиовизуелни уметности во Скопје, на отсек интерпретација на популарна музика и музичка продукција.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4086 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?