Шоу-бизнис | Новости | 10
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

82-годишната Џејн Фонда во креација од Ели Сааб која ја носеше пред 6 години, се зарече дека повеќе нема да купува облека
Џејн Фонда

Џејн Фонда не купува повеќе облека, па таа избра креација од Ели Сааб која ја носеше пред 6 години за Оскар 2020.

Адријана Лима атрактивна убавица во креација од Ралф и Русо на оскаровска забава
Адријана Лима

Адријана Лима магнетски привлекува погледи каде и да се појави. Атрактивната Бразилка во необична креација...

 
Хоакин Феникс, Бред Пит, „Паразит“, Рене Зелвегер... Добитниците на престижните награди Оскар 2020
Оскар 2020

Дознајте во чии раце завршија престижните награди Оскар годинава.

 
Скарлет Јохансон во креација од Оскар де ла Рента и накит од 2,5 милиони долари на Оскар
Скарлет Јохансон

Скарлет Јохансон блесна на 92-рото издание на Оскар. На холивудската манифестација која синоќа се одржа...

 
ФОТО: Антонио Бандерас со девојката Никол и ќерката Стела на црвениот тепих на Оскар 2020
Антонио Бандерас со девојката Никол и ќерката Стела

Антонио Бандерас беше придружуван од 38-годишната девојка Никол Кимпел и од 23-годишната ќерка Стела на Оскар 2020.

 
„Ве обожавам“: Бред Пит го доби првиот Оскар за актерство и наградата им ја посвети на своите шест деца
Бред Пит на Оскар 2020

По 30-годишна кариера, Бред Пит се израдува на својот прв Оскар за актерство. На синоќешната...

 
ФОТО: Кијану Ривс со 76-годишната мајка Патриша на црвениот тепих на Оскар 2020
Кијану Ривс со мајка си Патриша Тејлор

Кијану Ривс имаше прекрасна придружба на доделувањето на Оскарите. На црвениот тепих пред...

 
ФОТО/ВИДЕО: Ѕвездите на „Медена земја“ пристигнаа на црвениот тепих на Оскар
Оскар 2020

Екипата на „Медена земја“ (Honeyland) зачекори на црвениот тепих на Оскар 2020.

 
Со среќа! Екипата на „Медена земја“ подготвена за црвениот тепих на Оскар
Оскар 2020

Тимот на „Медена земја“ (Honeyland) во гламурозно издание ќе зачекори на црвениот тепих на Оскар 2020.

 
„Медена земја“ без ОСКАР! Медените изгубија статуетки во Холивуд, но ги освоија срцата
Оскар 2020

„Медена земја“ (Honeyland) не освои златна статуетка, но освои милиони срца низ целиот свет.

   
Страница 10 од 727

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2891 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?