Џенифер Лопез и Алекс, Пинк, Мадона на патерици... Славните личности на антирасистичките протести
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Лопез и Алекс, Пинк, Мадона на патерици... Славните личности на антирасистичките протести

Џенифер Лопез и Алекс, Пинк, Мадона на патерици... Славните личности на антирасистичките протести

Цели две недели, Америка протестира за еднаквост, мир и човечност.

По бруталното убиство на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицијата, жителите на Соединетите американски држави го кренаа својот глас против насилството и расизмот под слоганот „Black Live Matters“. Подоцна, протестите се проширија и низ други држави од светот.

Деновиве, бројни славни личности зедоа лично учество во протестите низ САД и во Лондон, додека други ги користеа своите платформи на социјалните мрежи за да зборуваат за трагичната смрт на Флојд.

Џенифер Лопез и Алекс Родригез

Со знак создаден од близнаците Макс и Еми, Џенифер Лопез се вклучи во протестите заедно со нејзиниот свршеник Алекс Родригез.

Протести Протести Протести Протести

Мадона

61-годишната пејачка се движеше со помош на патерици заедно со демонстрантите во Лондон. Мадона закрепнува од повреда на коленото од октомври минатата година.

Протести Протести Протести Протести Протести Протести

Бен Афлек и Ана де Армас

47-годишниот актер пред неколку дена се приклучи во протестите заедно со својата девојка Ана де Армас.

Протести

Пред два дена, тој со актерот Мет Дејмон и нивните деца положија цвеќе за Бреона Тејлор, која беше убиена од полицаец во нејзиниот дом во САД во март годинава.

Протести Протести

Софи Тарнер и Џо Џонас

Протести Протести Протести

Пинк и Кери Харт

Протести Протести

Емили Ратајковски

Протести Протести Протести

Кание Вест

Протести Протести

Аријана Гранде

Протести

Ник Кенон

Протести Протести

Холзи

Холзи им помагаше на демонстрантите повредени од страна на полицијата.

Протести

Парис Џексон

Ќерката на Мајкл Џексон пред неколку дена учествуваше во протестите во САД.

Протести Протести Протести Протести

Џејми Фокс

Протести

Кара Делевин

Протести

Џереми Микс

„Згодниот затвореник“ пред неколку дена им се придружи на демонстрантите заедно со синот Џереми Џуниор.

Протести Протести Протести

Борис Бејкер

Тениската легенда се вклучи во протестите во Лондон.

Протести Протести

Зои Кравиц

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.