Турската актерка Мерјем Узерли се породи и ги сподели првите фотографии со бебенцето
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Турската актерка Мерјем Узерли се породи и ги сподели првите фотографии со бебенцето

Турската актерка Мерјем Узерли се породи и ги сподели првите фотографии со бебенцето

Мерјем Узерли радосно ја започна 2021 година. Славната актерка, кај нас позната како Хурем Султан од „Величествениот“, го роди своето второ дете.

На Instagram, 37-годишната телевизиска ѕвезда ги сподели првите фотографии со новороденото бебенце.

Мерјем Узерли

„Вчера, 8 јануари 2021 година. Најдрага Лили... јас, тато и Лара сме среќни што ти посакавме добредојде во нашето семејство. Благословени сме и среќни што ни се придружи. Биди заштитена засекогаш“– пишува во описот. Узерли сè уште нема откриено кој е таткото на бебенцето.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли

Минатиот месец, Узерли сподели дека е во блажена состојба со трудничка фотосесија со ќеркичката Лара.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли

6-годишната Лара е дете на Мерјем со Џан Атес, од кого се раздели поради неверство.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10480 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.