Тамара Тодевска отпатува во Тел Авив, сподели како се снима евровизиското видео
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тамара Тодевска отпатува во Тел Авив, сподели како се снима евровизиското видео

Тамара Тодевска отпатува во Тел Авив, сподели како се снима евровизиското видео

Тамара Тодевска пред неколку дена отпатува во Тел Авив. Оваа нејзина посета на Израел е наменета за снимањето на видео со кое ќе ѝ се претстави на евровизиската публика.

33-годишната пејачка сподели фотографии и видеа од сетот и од тимот со кој соработува.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Тамара со песната „Proud“ ќе нè претставува на Евровизија во мај.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“