Серхио Рамос се вери! Славниот фудбалер ја запроси 40-годишната девојка со која има три деца
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Серхио Рамос се вери! Славниот фудбалер ја запроси 40-годишната девојка со која има три деца

Серхио Рамос се вери! Славниот фудбалер ја запроси 40-годишната девојка со која има три деца

Серхио Рамос ќе заплива во брачните води. Славниот фудбалер ѝ предложи брак на својата девојка Пилар Рубио со која има три деца.

32-годишниот фудбалер ја запроси 40-годишната водителка за време на романтична вечера. И двајцата објавија исти фотографии од специјалната ноќ за да ја споделат убавата вест со своите фанови.

Серхио и Пилар
Серхио и Пилар

Најголемото синче на ѕвездата од Реал Мадрид и Пилар се роди во 2014 година и го доби името Серхио по својот славен татко, додека вториот син Марко дојде на овој свет во ноември 2015 година.

Пилар го роди малиот Алехандро во март оваа година.

Среќниот пар моментално е на одмор со синчињата, од каде сподели фотографии и видеа.

Серхио и Пилар Серхио и Пилар

Пилар кратко по породувањето се врати во фит форма.

Серхио и Пилар Серхио и Пилар Серхио и Пилар Серхио и Пилар

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on

Серхио и Пилар се во врска од 2012 година.

Серхио и Пилар Серхио и Пилар Серхио и Пилар

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19924 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?