Рафаел Надал ќе го замени Роналдо во рекламите за Армани
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Рафаел Надал ќе го замени Роналдо во рекламите за Армани

Рафаел Надал ќе го замени Роналдо во рекламите за Армани

Рафаел Надал ќе ги замени своите тенисерски шорцеви со долна облека и фармерки од брендот Армани за да се појави во новите рекламни кампањи на Emporio Armani Underwear и Armani Jeans.

Рафаел НадалРафаел Надал

24-годишниот шпански тенисер е новото лице на Армани и тој ќе биде ѕвездата во новите рекламни кампањи на италијанската модна куќа за сезоната пролет/лето 2011г.

Рафаел Надал, кој во моментов е тенисер број еден во светот, веќе ги има снимено рекламите, но тие нема да бидат откриени до февруари наредната година.

Рафаел Надал и ШакираРафаел Надал и Шакира во спотот за песната „Gypsy“

Во претходните рекламни кампањи на Армани учествуваа Кристијано Роналдо и Меган Фокс, а пред нив Дејвид и Викторија Бекам.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?