Какви брачни проблеми? Новак и Јелена Ѓоковиќ заљубени и насмеани на прошетка во Милано
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Какви брачни проблеми? Новак и Јелена Ѓоковиќ заљубени и насмеани на прошетка во Милано

Какви брачни проблеми? Новак и Јелена Ѓоковиќ заљубени и насмеани на прошетка во Милано

Со недели наназад во медиумите се шпекулира дека Новак и Јелена Ѓоковиќ се пред развод, но најновите фотографии од најпознатиот српски пар го покажуваат сосема спротивното.

Ноле и Јелена насмеани и среќни се шетаа во Милано, а папараците успеаја да ја „уловат“ нивната прошетка. На една од фотографиите, 29-годишниот тенисер нежно ја бакнува својата 30-годишна избраничка. Парот беше облечен во кежуал облека додека чекореше во познатиот италијански град.

Новак и Јелена Ѓоковиќ Новак и Јелена Ѓоковиќ

Пред неколку дена, Новак и Јелена организираа хуманитарна гала вечера во Милано за собирање средства за Фондацијата Новак Ѓоковиќ, која им обезбедува подобро образование и живот на сиромашни деца од Србија. Јелена блескаше во краток фустан од Армани.

Новак и Јелена Новак и Јелена

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10161 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.