Елегантен пар: Новак и Јелена Ѓоковиќ на хуманитарна гала во Милано
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Елегантен пар: Новак и Јелена Ѓоковиќ на хуманитарна гала во Милано

Елегантен пар: Новак и Јелена Ѓоковиќ на хуманитарна гала во Милано

Новак и Јелена Ѓоковиќ организираа хуманитарна гала вечера во Милано со цел да се соберат средства за Фондацијата Новак Ѓоковиќ, која им обезбедува подобар живот и образование на мали деца во Србија, кои поради одредени околности не добиле можност за здраво и нормално детство.

На свечената вечера, славниот пар блесна во елегантно издание. 29-годишниот тенисер избра класичен црн костум и бела кошула, додека неговата шармантна сопруга мамеше погледи во краток фустан од колекцијата висока мода пролет/лето 2016 на Армани.

Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена

Новак и Јелена добија поддршка и од бројни славни личности, меѓу кои Џорџо Армани, Серена Вилијамс, Ана Винтур и Андриј Шевченко.

Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена Новак и Јелена

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10174 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.