ВИДЕО: Кети Пери ја испеа „Firework“ пред спектакуларен огномет на концертот по инаугурацијата на Џо Бајден
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Кети Пери ја испеа „Firework“ пред спектакуларен огномет на концертот по инаугурацијата на Џо Бајден

ВИДЕО: Кети Пери ја испеа „Firework“ пред спектакуларен огномет на концертот по инаугурацијата на Џо Бајден

Кети Пери со својот настап го означи крајот на концертот „Celebrating America“ по инаугурацијата на Џо Бајден.

Поп ѕвездата ја пееше „Firework“ додека зад неа огромен, разнобоен огномет го осветлуваше небото над Вашингтон.

Видеото ја следи Пери, но и ги прикажува Џо и Џил Бајден и Камала Харис и Даглас Емхоф како уживаа во несекојдневниот пиротехнички спектакл.

Видео

Пери носеше бела креација од Thom Browne и обувки од брендот Jimmy Choo.

Кети Пери Кети Пери Кети Пери Кети Пери

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.