ВИДЕО: Кендал Џенер одговара на 73 прашања за „Вог“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Кендал Џенер одговара на 73 прашања за „Вог“

ВИДЕО: Кендал Џенер одговара на 73 прашања за „Вог“

Кендал Џенер ја покани екипата на „Вог“ во домот во кој израсна и одговори на 73 прашања за модната библија.

Во краткото видео, 20-годишниот модел ја води камерата низ куќата, откривајќи информации за својот личен живот. Таа открива дека Божиќ е најубавиот празник кој го има славено во овој дом, прва работа во животот ѝ била шетање на кучиња, омилен филм ѝ е „The Notebook“, а црвениот кармин е нејзиниот „must-have“ производ за разубавување.

Славната манекенка за интервјуто носи креација од дизајнерот Хуан Карлос Обандо.

Исто така, на Кендал Џенер ѝ припадна честа да го краси најважното издание на „Вог“ во годината. Таа сними фотосесија за септемвриското издание, кое традиционално е најпродавано и најголемо по број на страници.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9627 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?