Братче и сестричка: Криси Тиген ја сподели првата заедничка фотографија од своите деца
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Братче и сестричка: Криси Тиген ја сподели првата заедничка фотографија од своите деца

Братче и сестричка: Криси Тиген ја сподели првата заедничка фотографија од своите деца

Криси Тиген ужива во времето поминато со своите две деца.

32-годишниот модел ја сподели првата заедничка фотографија од малата ќерка и новородениот син. На неа, 2-годишната Луна му дава цуцла лажалка на Мајлс, кој се роди пред 12 дена.

Луна и Мајлс

Криси на Twitter сподели дека со Џон Леџенд го добија второто дете на 17 мај. Три дена подоцна таа ја објави првата фотографија од бебенцето, а во описот откри дека го добило името Мајлс Теодор Стивенс.

Парот стапи во брак на 14 септември 2013 година. Криси и Џон девет години се бореа со неплодност, а двете деца ги добија благодарение на ин витро.

Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Џон Леџенд и Криси Тиген

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3632 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?