Братче и сестричка: Криси Тиген ја сподели првата заедничка фотографија од своите деца
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Братче и сестричка: Криси Тиген ја сподели првата заедничка фотографија од своите деца

Братче и сестричка: Криси Тиген ја сподели првата заедничка фотографија од своите деца

Криси Тиген ужива во времето поминато со своите две деца.

32-годишниот модел ја сподели првата заедничка фотографија од малата ќерка и новородениот син. На неа, 2-годишната Луна му дава цуцла лажалка на Мајлс, кој се роди пред 12 дена.

Луна и Мајлс

Криси на Twitter сподели дека со Џон Леџенд го добија второто дете на 17 мај. Три дена подоцна таа ја објави првата фотографија од бебенцето, а во описот откри дека го добило името Мајлс Теодор Стивенс.

Парот стапи во брак на 14 септември 2013 година. Криси и Џон девет години се бореа со неплодност, а двете деца ги добија благодарение на ин витро.

Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Џон Леџенд и Криси Тиген

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8596 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.