Чуден свет | Новости | 3
Почетна » Новости » Чуден свет

Чуден свет

Мајка доби закана за тужба, бидејќи син ѝ им кажал на соучениците дека Дедо Мраз не постои
Дедо Мраз

Мајка од Јужна Калифорнија добила закана за тужба зашто нејзиниот син им открил на соучениците дека Дедо Мраз не постои.

Потрошил над 700.000 долари на гатачка за да ја освои жената која ја сакал
Гатачка

Заљубен маж од Бруклин потрошил цело богатство на гатачка за да ја добие жената која ја сакал. 32-годишниот...

 
ФОТО: Му раскинала девојката, исекол на половина сè што имале, вклучително и колата
Автомобил и лаптоп

Маж БУКВАЛНО поделил на половина сè што поседувале заедно со девојката за да ѝ се одмазди што го напуштила. Тој...

 
ФОТО: Компанија нуди свилени градници и гаќи со чипка за мажи
HommeMystere

Обидувајќи се да ја следи зголемената побарувачка на секси долна облека за мажи, австралиската компанија...

 
Бизарниот предизвик Кајли Џенер: Тинејџери си ги „пумпаат“ усните со чаши и капачиња
Девојка

Бизарен предизвик се шири на социјалните мрежи, а е инспириран од полните усни на реалити ѕвездата Кајли Џенер. Иако...

 
„Најидентичните“ близначки кои потрошиле $200.000 на пластични операции се во врска со ист маж
Ана и Луси Десинк

Запознајте ги Ана и Луси Десинк, кои неодамна беа прогласени за „најидентични близначки на светот“. 28-годишните...

 
ФОТО: Си ја здебелил девојката за да не привлекува други мажи, а потоа ѝ предложил брак
Јен Тај

Кога Јоу Пан ја запознал својата избраничка Јен Тај, тој посакал да ја има покрај себе засекогаш. Љубоморното момче веднаш...

 
ФОТО: Русинка со операција си ги издолжи нозете за да изгледа како модел
Александра Трансер

Александра Трансер хируршки си ги издолжила нозете за да си оствари животна желба. Девојката од Волгоград уште...

 
ФОТО: Потрошил над 265.000 долари за да изгледа како куклата Кен
Родриго Алвес

Некои луѓе имаат вишок пари, а премалку ум. Родриго Алвес наводно има потрошено 265.000 долари за пластични операции...

 
За пет минути слава: Потрошил мало богатство за да личи на Ким Кардашијан
Џордан Џејмс Парк

Некои луѓе би направиле сè за пет минути слава. Џордан Џејмс Парк си го изобличи лицето со козметички зафати...

   
Страница 3 од 10

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.