Чуден свет | Новости | 2
Почетна » Новости » Чуден свет

Чуден свет

Видео кое ја потресе Турција: Мајка безмилосно ја тепа 2-годишната ќеркичка
Мајка тепа ќерка

Видео снимка, на која мајка безмилосно ја тепа малата ќеркичка, ја потресе турската јавност...

„Дали си ти нормален?“: Татко од Украина доби остри критики заради видео во кое лудо врти и лула бебенце
Кирил Стремоусов

Кирил Стремоусов наиде на многу негативни коментари по објавувањето на видео во кое сред шума ѝ прави екстремни „вежби“ на малата ќерка.

 
Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела
Сахар Табар

Илјадници луѓе од целиот свет беа шокирани од фотографиите на млада девојка која тврдеше дека направила 50 пластични...

 
Сè за лајкови?! Русинка си го ризикуваше животот висејќи од облакодер во Дубаи
Вики Одинцова

Русинка наиде на лавина негативни коментари заради опасна фотосесија. Вики Одинцова висеше од облакодер...

 
ФОТО: Новата колекција висока мода од Версаче – пролет 2017
Версаче

Донатела Версаче очигледно се наврати во времето на старите Римјани за да се инспирира за дизајнирањето на...

 
ФОТО: Девојка потрошила 15.000 долари за пластични операции за да личи на славниот модел Бела Хадид
Бани Смит

Бела Хадид придобива сè повеќе обожаватели, а Бани Смит е една од нив. 25-годишната девојка потрошила над 15.000...

 
Вирално видео: Лавица напаѓа мало девојче во ТВ емисија
Лавица и девојче

„Кој родител со здрав разум би дозволил неговото мало дете да седи толку блиску до диво животно?“

 
Туристка малтретирала лебед на Охридско Езеро за да се фотографира со него
Жена и лебед

Британски и бугарски медиуми известуваат за инцидент во Охрид со туристка која малтретирала лебед...

 
Модел си отстрани 6 ребра за да има струк од 35 см и потроши $120.000 на операции за да изгледа како жива кукла
Пикси Фокс

Модел си извади шест ребра и потроши 120.000 долари на пластични операции за да личи на жива кукла...

 
ФОТО: Рекордерот по број на „тунели“ на лицето
Џоел Миглер

Додека некои Гинисови рекорди можат да ве одушеват и инспирираат, други ќе ве натераат да ги протриете...

   
Страница 2 од 10

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6811 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.