Чуден свет | Новости | 10
Почетна » Новости » Чуден свет

Чуден свет

ФОТО: Има три години, а тежи 60 килограми
Лу Хао

Лу Хао од Кина има само 3 години, а веќе тежи 60 килограми, што е за пет пати повеќе од тежината на...

Мајка осудена на 10г. затвор, спиела со соучениците на ќерка си
Кејтлин Милер

40-годишна мајка на три деца е осудена на 10 години затвор затоа што спиела со неколку соученици на својата...

 
Индиец станал татко на 94 години
Рамаџит Рагав

94-годишен фармер од Индија тврди дека е најстариот татко на светот. Рамаџит Рагав го прославил раѓањето на...

 
За Божиќ изела вечера од 30 000 калории
Дона Симпсон

Американката Дона Симпсон е на добар пат да си ја оствари целта и да стане најдебелата жена во светот. Таа за Божиќ...

 
Мајка осудена на затвор откако била фатена во кревет со 14-годишник
Лисици

Сузан Дајверс, мајка на две деца, е осудена на 3 години затвор откако станало јасно дека имала сексуални односи...

 
Германец го кастрирал 57-годишниот љубовник на малолетната ќерка
Кујнски нож

Бесен татко, кој не го одобрувал повозрасниот љубовник на својата ќерка, отишол во неговиот дом и го кастрирал...

 
ФОТО: Најдебелата жена на светот започнува диета
Тери Смит

Тери Смит, за која се верува дека е најдебелата жена на светот, започнува со нов режим на исхрана и...

 
„Да го зачуваме бебето или не?“ – онлајн анкета на брачен пар
Питер и Алиша

Брачен пар од Минесота предизвика жестоки реакции со тоа што создаде онлајн анкета за...

   
Страница 10 од 10

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.