Музика | Новости | 9
Почетна » Новости » Музика

Музика

ВИДЕО: Каролина Гочева шармантна во спотот за песната „Бели цветови“
Каролина Гочева

Каролина Гочева го објави спотот за песната „Бели цветови“, која е дел од нејзиниот најнов албум...

„I'll Never Love Again“ – тажната балада на Лејди Гага од филмот „A Star Is Born“ со Бредли Купер
Лејди Гага

Лејди Гага го објави спотот за „I'll Never Love Again“, која е тажна балада од актуелниот филм режиран од Бредли Купер.

 
„Крвта не е вода“: Внукот на Тоше Проески ја објави целосната верзија од својата прва песна
Тоше и Кристијан

Кристијан Ристески започнува соло кариера. Талентираниот внук на Тоше Проески ја објави...

 
ВИДЕО: Спотот за новата српска песна на Елена Ристеска „Снаге за крај“
Елена Ристеска

Елена Ристеска го збогатува своето музичко портфолио. 32-годишната пејачка ја објави својата нова песна...

 
„If Only“: Спотот за дуетот на Дуа Липа и Андреа Бочели
Андреа Бочели и Дуа Липа

Андреа Бочели и Дуа Липа ги здружија своите вокални способности и нивната прва музичка...

 
ВИДЕО: Песната со која Марија Спасовска ќе ја претставува Македонија на детската Евровизија
Марија Спасовска

Марија Спасовска ќе ја претставува Македонија на детската Евровизија. Денес беше премиерата...

 
ВИДЕО: Спотот на Нокаут за новата песна „Кога ме сакаш ти“
Нокаут

Нокаут објавија нова песна и спот. Со песната „Кога ме сакаш ти“ тие го најавуваат нивниот четврти албум...

 
ВИДЕО: Роберт Билбилов со ремикс на хитот „Не сум твој тип“ на Дупер
Дупер - Ремикс

Дупер инстантно ја освоија македонската публика. Нивната прва песна „Не сум твој тип“ стана...

 
ВИДЕО: Спотот на Тијана Дапчевиќ за српската верзија на хитот „Километри“ на Влатко Лозаноски
Тијана Дапчевиќ

Тијана Дапчевиќ го преработи хитот „Километри“ на Влатко Лозаноски. Погледнете го видеото.

 
Лејди Гага и Бредли Купер во спотот за „Look What I Found“ со сцени од филмот „A Star Is Born“
Лејди Гага и Бредли Купер

Лејди Гага го објави видеозаписот за песната „Look What I Found“ од саундтракот за „A Star Is Born“.

   
Страница 9 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9508 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?