Музика | Новости | 84
Почетна » Новости » Музика

Музика

ВИДЕО: „Never Gonna Leave This Bed“ – нов спот на Maroon 5
Адам и Ен

Денес беше онлајн премиерата на најновиот спот на Maroon 5 за песната „Never Gonna Leave This Bed“.

ВИДЕО: „Sale El Sol“ – нов спот на Шакира
Шакира

Шакира денес ги израдува своите обожаватели со спотот за песната „Sale El Sol“. Во видеото, Шакира настапува...

 
ВИДЕО: Ријана е „лоша“ девојка во спотот за „S&M“
Ријана

Најновиот спот на Ријана ја доживеа својата премиера. Видеото е за песната „S&M“ и во него Ријана се појавува...

 
ВИДЕО: „What the Hell“ – нов спот на Аврил Лавињ
Аврил Лавињ

Аврил Лавињ и официјално се врати на музичката сцена со нејзиниот најнов спот за песната „What the Hell“...

 
ВИДЕО: Пинк со спот против тинејџерските самоубиства
Пинк

Пинк го отвори своето срце во моќно видео за нејзината најнова песна „F**kin' Perfect“. На својот сајт Пинк...

 
ВИДЕО: Краток филм на Лејди Гага за ремикс од „Born This Way“
Рик Џенест

Додека музичкиот свет нетрпеливо очекува да види што подготвува Лејди Гага во новиот албум „Born This Way“, се...

 
„On The Floor“ и „Venus“ – нови песни од Џенифер Лопез
Џенифер Лопез

За време на викендот се појави нова денс песна од Џеј Ло, „On The Floor“, којашто е нејзина соработка со Питбул...

 
ВИДЕО: „Back to December“ – нов спот на Тејлор Свифт
Тејлор Свифт

Тејлор Свифт вчера го објави својот најнов спот за баладата „Back to December“. Иако спотот е сниман во студена...

 
ВИДЕО: „The Best Thing About Me Is You“ – нов спот на Рики Мартин
Рики Мартин

Рики Мартин го промовираше новиот спот за песната „The Best Thing About Me Is You“. Видеото започнува со...

 
„Hold It Against Me“ – новиот сингл на Бритни Спирс
Бритни Спирс

Денес обожавателите на Бритни Спирс добија мало изненадување. Иако беше најавено дека финалната...

   
Страница 84 од 86

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7210 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“