Музика | Новости | 8
Почетна » Новости » Музика

Музика

Како снегулка: Настапот на македонската претставничка Марија на детската Евровизија
Марија Спасовска

Марија Спасовска изгледаше како нежна снегулка на сцената на детската Евровизија...

Бура од емоции: Пијано верзија на „Игри без граници“ од Тоше Проески
Тоше Проески

Невозможно е да останете рамнодушни на пијано верзијата на хитот „Игри без граници“ од Тоше Проески.

 
Лејди Гага го објави спотот за „Always Remember Us This Way“ од „A Star Is Born“
A Star Is Born

Видеозаписот за „Always Remember Us This Way“ покажува романтични сцени со главните ликови Али (Лејди...

 
ВИДЕО: Џенифер Лопез е сексапилна заводничка во спотот за „Te Guste“
Џенифер Лопез

За Џенифер Лопез времето како да застанало. Во спотот за песната „Te Guste“, 49-годишната пејачка...

 
Во ритамот на 80-тите: Жељко Јоксимовиќ со спот за новата песна „Мењај песму“
Жељко Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ има нов хит. 46-годишниот пејач го објави спотот за „Мењај песму“...

 
ВИДЕО: Шакира е осамена и изолирана во спотот за баладата „Nada“
Шакира

Шакира пее за осаменоста во новиот видеозапис со кој го одбележа крајот на турнејата „El Doradо“.

 
ВИДЕО: Лозано си разменува нежности со манекенката Билјана Шкортова во спотот за „Надеж“
Лозано и Билјана

Влатко Лозаноски ѝ подари на македонската публика нова музика. 33-годишниот пејач го објави спотот...

 
Калиопи со спот за тажната љубовна песна „Пресуда“ која е дело на нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил
Калиопи

Калиопи го објави новиот сингл „Пресуда“ заедно со спот. Тажната љубовна песна на 51-годишната музичка...

 
Убавица на Санторини: Викторија Лоба со два нови музички спота снимени во Грција
Викторија Лоба

Викторија Лоба ги израдува обожавателите со две нови песни. 30-годишната пејачка ги објави песните...

 
Ќе ве исполни со емоции: Спотот за новата песна на Тоше Проески „Secret Place“
Тоше Проески

Новата песна на Тоше Проески ќе ве исполни со емоции. „Secret Place“ беше објавена синоќа на...

   
Страница 8 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9510 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?