Музика | Новости | 79
Почетна » Новости » Музика

Музика

„Monster“ – нова песна од Мајкл Џексон и 50 Cent
Мајкл Џексон

Само неколку дена пред излегувањето на новиот албум на Мајкл Џексон, на интернет се појави уште една од 10-те...

ВИДЕО: „We R Who We R“ – нов спот на Ke$ha
Ke$ha

Контроверзната пејачка Ke$ha реши да ги почести своите обожаватели со нов спот. Таа денес го објави спотот за...

 
ВИДЕО: „Christmas Lights“ – нов спот на Coldplay
Christmas Lights

Познатиот бенд Coldplay го објави својот најнов спот за празничната песна „Christmas Lights“. Видеото е снимено...

 
ВИДЕО: „No Me Digas Que No“ – нов спот на Енрике Иглесијас
Енрике Иглесијас

Шармантниот Енрике Иглесијас го објави новиот спот за песната „No Me Digas Que No“. Во видеото Енрике разменува...

 
„Much Too Soon“ – нова песна од Мајкл Џексон
Мајкл Џексон

„Much Too Soon“ е уште една досега необјавена песна од легендарниот Мајкл Џексон. Баладата која несомнено е...

 
ВИДЕО: „Pray“ – нов спот на Џастин Бибер
Џастин Бибер

Само еден ден откако беше пуштен во продажба неговиот албум „My Worlds Acoustic“, Џастин Бибер го објави и...

 
ВИДЕО: Спот на Шерил Кол за баладата „The Flood“
Шерил Кол

Вчера беше премиерата на новиот спот на Шерил Кол за песната „The Flood“. Во спотот се појавува само 27-годишната...

 
ВИДЕО: Нов спот на Black Eyed Peas за „The Time (Dirty Bit)“
Black Eyed Peas

Black Eyed Peas го објавија својот најнов спот за песната „The Time (Dirty Bit)“. Видеото е снимано во Лос Анџелес...

 
ВИДЕО: Најинтересните настапи на AMA 2010
Ријана

Погледнете ги најинтересните настапи на вчерашното доделување на AMA наградите. Меѓу изведувачите се...

 
ВИДЕО: Кајли Миног и Тајо Круз во спотот за „Higher“
Кајли Миног и Тајо Круз

Вчера премиерно беше покажан новиот спот на Кајли Миног и Тајо Круз за песната „Higher“...

   
Страница 79 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9512 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?