Музика | Новости | 7
Почетна » Новости » Музика

Музика

ВИДЕО: Футуристичкиот спот на Дуа Липа за филмската песна „Swan Song“
Брајан Адамс

Дуа Липа го објави спотот за „Swan Song“. Песната е дел од саундтракот за филмот „Alita: Battle Angel“.

Брајан Адамс се враќа на сцената со „Shine A Light“, која ја напиша со Ед Ширан
Брајан Адамс

Слушнете ја новата песна на Брајан Адамс, насловена „Shine a Light“. Како автор се потпишува и Ед Ширан.

 
„Љубов“ – слушнете ја новата песна на Тамара Тодевска со Гуру Харе
Тамара Тодевска

Најновата музичка соработка на Тамара Тодевска е со Гуру Харе. Слушнете ја песната...

 
Лана Дел Реј ја започна 2019 година со нова музика
Лана Дел Реј

Лана Дел Реј го надополни своето музичко портфолио со нова песна. Славната музичарка ја објави...

 
ВИДЕО: Елена Ристеска, Викторија Лоба, Лозано, Next Time… ѕвездите ја пеат божиќната песна „Небо и земја“
Небо и земја

Македонски музички ѕвезди се обединија и во пресрет на Бадник и Божиќ возобновија позната...

 
ВИДЕО: Најпопуларните 25 песни за 2018 година споени во една
United State of Pop

Новиот „мешап“ на DJ Earworm е наречен „Turnin' It Up“ и вклучува хитови како „No Tears Left...

 
Каква мајка, таква ќерка: Џенифер Лопез со ќеркичката Еми во моќниот спот за „Limitless“
Џенифер Лопез

Џенифер Лопез покажува дека не постојат граници. 49-годишната пејачка го објави спотот за песната...

 
ВИДЕО: Џенифер Лопез е ѕвезда во новиот ремикс на хитот „Тe Bote“
Le Bote

Џенифер Лопез го започнува новиот ремикс на „Тe Bote“, еден од латино хитовите кои ја одбележаа 2018 година.

 
„За твоје добро“ – слушнете ја новата песна на Оливер Драгојевиќ кој замина во легендите пред 5 месеци
Оливер Драгојевиќ

Слушнете ја новата песна на Оливер Драгојевиќ, кој го напушти овој свет пред 5 месеци.

 
Спотот на оперските пејачи Андреа Бочели и Аида Гарифулина за „Ave Maria Pietas“
Андреа Бочели и Аида Гарифулина

Андреа Бочели и Аида Гарифулина ги здружија своите моќни гласови за музичката соработка „Ave Maria Pietas“.

   
Страница 7 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9513 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?