Музика | Новости | 6
Почетна » Новости » Музика

Музика

Македонија одушевена: Антониа Гиговска ја отпеа „Ако згрешам, нека изгорам“ во „Ѕвездичките на Пинк“
Антониа Гиговска

Антониа Гиговска магнетски привлече силни аплаузи и илјадници пофални зборови откако ја отпеа „Ако згрешам, нека изгорам“.

„Срце отвори“ – слушнете ја новата песна на Александра Јанева
Александра Јанева

Александра Јанева ја објави својата нова песна „Срце отвори“, како и видеозаписот за истата...

 
Која песна заслужува Оскар? Ова се петте номинирани музички дела
Shallow

Се ближат Оскарите, па љубителите на филмот се нетрпение очекуваат да дознаат во чии раце ќе завршат...

 
ВИДЕО: Спотот на Викторија Лоба за „Воздишка“ снимен на вулканската плажа на Санторини
Викторија Лоба

Викторија Лоба го промовираше спотот за нејзината нова песна „Воздишка“. Видеозаписот...

 
ВИДЕО: Дани Димитровска разнежнува со новата балада „Време“
Дани Димитровска

Дани Димитровска со нова балада ги разнежнува своите фанови. 39-годишната пејачка ја објави песната...

 
ВИДЕО: Данијела Мартиновиќ е носталгична за минатото во спотот за „Kao prekjučer“ снимен во Сплит
Данијела Мартиновиќ

Данијела Мартиновиќ го објави спотот за песната „Kao prekjučer“ кој е снимен на неколку локации во...

 
Дупер со нов хит: Слушнете ја „Ние сме 2“
Дупер

Дупер ја забавуваат македонската публика со нова музика. Актуелниот бенд ја објави...

 
Нов дует: Спотот на Елена Ристеска и Данијела Кариќ за „Срца се погреше“
Срца се погреше - Елена Ристеска

Елена Ристеска започна соработка со Данијела Кариќ. Македонската и српската...

 
ВИДЕО: Новата песна на Јелена Розга посветена на сите жени кои почувствувале љубов, болка, среќа и тага
Јелена Розга

Јелена Розга го објави спотот за „Moje proljece“. 41-годишната хрватска пејачка својата нова песна...

 
Момците од Backstreet Boys со сопругите и децата во неодоливиот спот за „No Place“
Backstreet Boys

Неодоливиот спот за „No Place“ го прикажува семејниот живот на петте члена од бендот Backstreet Boys.

   
Страница 6 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9519 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?