Музика | Новости | 5
Почетна » Новости » Музика

Музика

„Одговор“ – слушнете ја новата песна на Александра Јанева
јанева

На неполн месец од промовирањето на последниот сингл „Срце отвори“, поп-пејачката Александра...

ВИДЕО: Спотот на Next Time за „Нешто ќе те питам бабо“
Next Time

Next Time го објавија спотот за „Нешто ќе те питам бабо“. Погледнете го тука.

 
ВИДЕО: Пинк танцува во црвен фустан во спотот за „Walk Me Home“
Пинк

Пинк го објави спотот за новата песна „Walk Me Home“ која ќе биде дел од нејзиниот претстоен...

 
ВИДЕО: Спотот на Eye Cue за новата песна „Dancing“
Eye Cue

Eye Cue имаат нова песна. Минатогодишните евровизиски претставници на Македонија денес...

 
ВИДЕО: Спотот на Енрике Иглесијас за новата песна со Џон Зи „Despues Que Te Perdi“
Енрике и Џон Зи

Најновата музичка соработка на Енрике Иглесијас е со Џон Зи...

 
Растажува и допира до срцата: Спотот на Влатко Лозаноски за новиот хит „Мајко“
Влатко Лозаноски

Влатко Лозаноски им подари на фановите нова песна и видеозапис со кои за експресно време допре до многу срца.

 
Спотот на Тамара Тодевска за песната „Proud“ со која ќе нè претставува на Евровизија
Тамара Тодевска

Тамара Тодевска ја објави песната со која ќе нè претставува на Евровизија. На големата сцена во Тел Авив...

 
Преслатко: Дечиња влегуваат во улога на Ед Ширан и Андреа Бочели за спотот на „Amo Soltanto Te“
Ед Ширан и Андреа Бочели

Погледнете го новиот спот на Ед Ширан и Андреа Бочели за „Amo Soltanto Te“.

 
Владо Јаневски и Вера Мештеровиќ во неговиот нов спот за баладата „Откако си негова“
Вера Мештеровиќ

Непосредно пред концертот со кој ќе одбележи 25 години кариера, Владо Јаневски го промовираше...

 
„Круна“ – Ова е песната со која Србија ќе се претстави на Евровизија 2019
Невена Божовиќ

Невена Божовиќ победи на Беовизија и со тоа ја доби честа да ја претставува Србија на Евровизија...

   
Страница 5 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9507 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?