Музика | Новости | 4
Почетна » Новости » Музика

Музика

ВИДЕО: Next Time одушевија со нова преработка на „Јовка Кумановка“
Next Time спот

Next Time продолжуваат да ги одушевуваат обожавателите со нивните фантастични...

Мартинијан Кириловски со „100 пати на ден“ победи на „Макфест 2019“
Мартинијан Кириловски

Мартинијан Кириловски е големиот победник на „Макфест 2019“. Младиот поп-пејач со песната „100 пати на ден“...

 
ВИДЕО: Maroon 5 разнежнуваат и растажуваат со новиот хит „Memories“
Maroon 5

Maroon 5 освојуваат со носталгична и тажна балада. Популарниот бенд го објави спотот за „Memories“, во кој фронтменот Адам Левин...

 
„Да ја видам“ – првата песна на младиот пејач Дарко Гроздановски, за кого допрва ќе слушаме
Дарко Гроздановски

Слушнете ја првата песна на Дарко Гроздановски, млад пејач и виолинист, кој допрва ќе ја збогатува македонската музичка сцена.

 
ВИДЕО: Спотот на Алиша Кис и Мигел за „Show Me Love“
Алиша Кис

Алиша Кис го објави видеозаписот за музичката соработка со Мигел насловена „Show Me Love“.

 
„Courage“, „Laying Down“ и „Imperfections“ – слушнете ги трите нови песни на Селин Дион
Селин Дион

Селин Дион продолжува да го збогатува своето музичко портфолио. 51-годишната пејачка објави три нови...

 
Од манекенка стана пејачка: Бившата сопруга на Даниел Кајмакоски заведува во спотот за нејзината прва песна
Кристина Димитриевска

Кристина Димитриевска влегува во светот на музиката. 23-годишната манекенка...

 
Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј се ангели во спотот за „Don't Call Me Angel“
Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј

Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј се здружија за новата песна „Don't Call Me Angel“...

 
ВИДЕО: Камила Кабејо со забавен спот за новата песна „Liar“
Камила Кабејо

Камила Кабејо сонува драматични соништа во спотот за „Liar“.

 
ВИДЕО: Спотот на Дани Димитровска за новата песна „Четири Ѕида“
Дани Димитровска

Дани Димитровска има нова песна. 40-годишната пејачка ја објави...

   
Страница 4 од 83

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20063 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?