Музика | Новости | 3
Почетна » Новости » Музика

Музика

ВИДЕО: Марија Спасовска со изведба на емотивната балада „My Heart Will Go On“
Марија Спасовска

Марија Спасовска сними кавер-верзија на „My Heart Will Go On“. 13-годишната...

„Cross Me“ – Слушнете ја новата песна на Ед Ширан, Chance The Rapper и PnB Rock
Ед Ширан

Ед Ширан ја објави новата музичка соработка со Chance The Rapper и PnB Rock. Слушнете ја.

 
Сексапилна ѕвезда: Џенифер Лопез заведува во новиот спот за „Medicine“
Џенифер Лопез

Џенифер Лопез сними спот за ремиксот на нејзината песна „Medicine“, направен...

 
ВИДЕО: Стефонатор и Мартија заљубени во спотот за заедничката песна „Шо праеш“
Мартија и Стефонатор

Стефонарот и Мартија снимија заедничка песна. Популарниот јутубер и пејач и 15-годишната пејачка...

 
„I Don’t Care“ - слушнете ја новата песна на Ед Ширан и Џастин Бибер
I Don't Care

Ед Ширан и Џастин Бибер имаат нова музичка соработка. Популарните музички ѕвезди ја објавија песната „I Don't Care“.

 
Спотот за „A Whole New World“ на Зејн Малик и Жаваја за филмската верзија на „Аладин“
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Дизни го објави видеозаписот за „A Whole New World“ на Зејн Малик и Жаваја Вард.

 
ВИДЕО: Мадона и Малума страсно дуо во спотот за првата заедничка песна „Medellín“
Малума и Мадона

Малума и Мадона ги изненадија своите обожаватели со дует. Музичките ѕвезди го објавија спотот за...

 
ВИДЕО: Тамара Тодевска одушеви со акустична верзија на евровизиската песна „Proud“
Тамара Тодевска

Тамара Тодевска сними акустична верзија на „Proud“. 33-годишната пејачка објави видео во кое во живо...

 
„Се одбирам себе“ – нова емотивна балада на Александра Јанева
Александра Јанева

Александра Јанева веќе неколку години успешно чекори на македонската музичка сцена. Младата пејачка ја објави...

 
ВИДЕО: Спотот на Антониа Гиговска за нејзината нова песна „Mogli smo u dvoje“
TАнтониа Гиговска

Антониа Гиговска продолжува да работи на нова музика. 18-годишната македонска...

   
Страница 3 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9512 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?