Музика | Новости | 2
Почетна » Новости » Музика

Музика

ВИДЕО: Летниот спот на Виктор Апостоловски за новата песна „Крал“
Крал спот

Виктор Апостоловски има нова музика. 28-годишниот пејач ја објави својата песна...

„The Archer“ – слушнете ја новата песна на Тејлор Свифт
Тејлор Свифт

Тејлор Свифт ја објави третата песна од новиот студиски албум насловена „The Archer“.

 
ВИДЕО: Магичниот спот на Бијонсе за „Spirit“ во кој се појавува и нејзината ќерка Блу Ајви
Бијонсе

Бијонсе го објави спотот за „Spirit“, песната која ја сними за саундтракот за филмската верзија на „Кралот...

 
Еминем, Камила Кабејо, Бруно Марс... Слушнете ги новите песни на Ед Ширан за кои соработуваше со бројни ѕвезди
Ед Ширан

Ед Ширан ги објави песните од новиот албум „No.6 Collaborations Project“ за кој соработуваше со бројни музички ѕвезди.

 
„Spirit“ – слушнете ја новата песна на Бијонсе за саундтракот на „Кралот лав“
Бијонсе

Бијонсе ја објави својата нова песна „Spirit“, која е дел од саундтракот на филмската верзија на „Кралот лав“.

 
„Love Me Hate Me“: Слушнете ја новата песна на Eye Cue
Eye Cue

Eye Cue ја објавија новата песна насловена „Love Me Hate Me“.

 
Првиот спот на македонскиот женски бенд The Chicks снимен во соработка со Витаминка
The Chicks

Женскиот музички состав The Chicks го промовира својот прв видео запис снимен со помош од Витаминка.

 
Музички хит: Жешкиот спот на Шон Мендес и Камила Кабејо за „Señorita“
Шон Мендес и Камила Кабејо

„Señorita“ несомнено ќе биде меѓу летните музички хитови, а спотот за истата уште повеќе...

 
Летен хит: Спотот за „Ritual“ на Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу
Рита Ора

Погледнете го спотот на Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу за „Ritual“.

 
Пинк тагува што го напушта семејството за да замине на турнеја во спотот за „90 Days“, снимен со сопругот Кери Харт
Пинк

Погледнете го емотивниот спот на Пинк за „90 Days“, кој таа го сними со сопругот Кери Харт.

   
Страница 2 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9516 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?