Музика | Новости | 10
Почетна » Новости » Музика

Музика

Дани Димитровска, Роберт Билбилов, Мина Блажев... Настапите на наградените пејачи на „Макфест“
Макфест - Дани и Мина

На овогодишниот Макфест беа претставени 32 нови композиции, но само неколку од изведувачите беа почестени...

ВИДЕО: Победничкиот настап на Антониа Гиговска на финалето на „Макфест“
Антониа Гиговска

Антониа Гиговска триумфираше на „Макфест 2018“. 17-годишната македонска пејачка со...

 
Антониа Гиговска со „Никогаш не вели никогаш“ победи на „Макфест 2018“
Антониа Гиговска

Антониа Гиговска со песната „Никогаш не вели никогаш“ победи на „Макфест 2018“. Покрај...

 
По 3-годишна пауза, Аврил Лавињ објави нова песна посветена на нејзината борба со Лајмска болест
Аврил Лавињ

Аврил Лавињ се враќа на музичката сцена. По тригодишна пауза, 34-годишната пејачка објави нова песна...

 
ВИДЕО: Лејди Гага и Бредли Купер се заљубени додека го пеат моќниот дует „Shallow“ во филмот „A Star Is Born“
Лејди Гага и Бредли Купер

Лејди Гага и Бредли Купер го објавија дуетот „Shallow“, кој е дел од саундракот за нивниот заеднички филм „A Star Is Born“.

 
ВИДЕО: Андреа Бочели ги разнежни фановите со дует со синот Матео
Бочели

Андреа Бочели ги заскокотка срцата на неговите фанови со дует со неговиот син Матео.

 
„Црна капина“ – слушнете ја новата песна на Сара Мејс
Сара Мејс

Додека го чека моментот да стане мајка, Сара Мејс ја објави својата нова песна „Црна Капина“...

 
Бремената Тамара Тодевска во црвен лелеав фустан во спотот за „Довидување таго“ снимен во Грција
Тамара Тодевска

Тамара Тодевска го објави спотот за новата песна која ѝ ја посвети на малата ќеркичка Хана. Со...

 
„Come With Me“ – спотот за новата песна на Владимир Четкар снимен во Охрид
Четкар

Владимир Четкар ги израдува обожавателите со нова музика. Македонскиот музичар ја објави својата...

 
Thunderclouds: Спотот на најновата песна на Сиа, Дипло и Лабринт
Thunderclouds

Меди Зиглер, танчерката која редовно соработува со Сиа, лета високо во колоритниот спот...

   
Страница 10 од 79

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9510 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?