„Моја“ – слушнете ја новата авторска песна на Дарко Гроздановски
Почетна » Новости » Музика » „Моја“ – слушнете ја новата авторска песна на Дарко Гроздановски

„Моја“ – слушнете ја новата авторска песна на Дарко Гроздановски

Дарко Гроздановски продолжува да ја збогатува македонската музичка сцена со нови песни.

21-годишниот битолчанец го објави своето ново кант-авторско музичко дело, синглот „Моја“. Песната е инспирирана од неговото секојдневие, а е со енергичен ритам.

Дарко е надежен пејач и виолинист, кој од мала возраст покажува интерес за музиката и за пишаниот збор. Некаде кон средината на средното образование, за првпат ги спојува музиката и поезијата, за подоцна да се роди и неговата прва авторска песна насловена „Да ја видам“, по која следуваат неговите „Засекогаш“ и „Сега знам“.

🍀 Најсреќни денови:

❤ Љубов

💰 Работа

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10484 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.