„Засекогаш“ – слушнете ја новата песна на младиот пејач и виолинист Дарко Гроздановски
Почетна » Новости » Музика » „Засекогаш“ – слушнете ја новата песна на младиот пејач и виолинист Дарко Гроздановски

„Засекогаш“ – слушнете ја новата песна на младиот пејач и виолинист Дарко Гроздановски

Дарко Гроздановски има нов сингл.

Младиот пејач и виолинист го објави спотот за „Засекогаш“, неговата втора авторска песна. Дарко ги потпишува музиката, текстот и аранжманот.

Дарко Гроздановски Дарко Гроздановски

20-годишниот битолчанец зачекори на македонската музичка сцена со песната „Да ја видам“, која ја објави во септември минатата година.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“