Balmain модели: Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана за „Вог“ Бразил
Почетна » Новости » Мода » Balmain модели: Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана за „Вог“ Бразил

Balmain модели: Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана за „Вог“ Бразил

Како дел од армијата на Balmain, Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана снимија фотосесија за „Вог“ Бразил, за која позираа во креации од познатата француска модна куќа.

На фотографиите од октомвриското издание на модното списание, атрактивните Бразилки заведуваат во креации во розови и сини нијанси.

Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог

За фотосесијата, снимена под палката на Маријано Виванко, ним им се придружи и креативниот директор на Balmain, Оливие Рустан.

Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9451 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.