Balmain модели: Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана за „Вог“ Бразил
Почетна » Новости » Мода » Balmain модели: Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана за „Вог“ Бразил

Balmain модели: Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана за „Вог“ Бразил

Како дел од армијата на Balmain, Алесандра Амбросио и Изабели Фонтана снимија фотосесија за „Вог“ Бразил, за која позираа во креации од познатата француска модна куќа.

На фотографиите од октомвриското издание на модното списание, атрактивните Бразилки заведуваат во креации во розови и сини нијанси.

Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог

За фотосесијата, снимена под палката на Маријано Виванко, ним им се придружи и креативниот директор на Balmain, Оливие Рустан.

Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог Алесандра и Изабели за Вог

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9632 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?