Мода | Новости | 9

Мода

Ешли Грем за Pronovias креираше колекција венчаници за жени од сите големини
Венчаници од Ешли Грем за Pronovias

Ешли Грем ги здружи силите со Pronovias. Во соработка со шпанската модна куќа, најпознатиот...

Гламурозна колекција на косовски моден бренд, чија фотосесија беше снимена во пустина во Дубаи
Albina Dyla

Погледнете ја гламурозната колекција „DÈSERTE“ на косовскиот бренд Albina Dyla.

 
ФОТО: Модата на синиот тепих на Critics’ Choice Awards 2020
Модата на Critics Choice Awards

Синоќа, по 25. пат се одржа доделувањето на Critics’ Choice Awards. На манифестацијата им беа доделени...

 
Џенифер Лопез и Кендал Џенер сексапилни ѕвезди во новата кампања на Версаче
Џенифер Лопез

Џенифер Лопез е водечка ѕвезда во најновата кампања на Версаче која ја сними со Кендал Џенер.

 
Џенифер Лопез во небесно син фустан од Ели Сааб на свеченост во Лос Анџелес
Џенифер Лопез

Џенифер Лопез во креација од Ели Сааб на церемонијата по повод доделувањето на наградите на Асоцијацијата на филмски критичари на Лос Анџелес.

 
Адријана Лима, Ирина Шајк, Џиџи Хадид и Џоан Смолс во новата кампања на Max Mara
Кампања на Max Mara

Max Mara ангажира четири од најпопуларните модели на денешницата за новата кампања.

 
Кралска елеганција: 38 стилски моменти на војвотката Кетрин од изминатата година за нејзиниот роденден
Војвотката Кетрин

Потсетете се на 38-те највпечатливи моменти на војвотката Кетрин од годината која измина.

 
ФОТО: Кралицата Летиција префинета во креација во бојата на годината во Мадрид
Кралицата Летиција

Кралицата Летиција не прави модни грешки. 47-годишната кралица на Шпанија мамеше воздишки...

 
ФОТО: Бремената Ешли Грем во костими за капење од својата најнова колекција
Ешли Грем

Ешли Грем ја продлабочи соработката со Swimsuits For All. Најпознатиот модел со облини...

 
ФОТО: Модата на гламурозната забава по повод Златен глобус 2020
Модата на забавата за Златен глобус

„Warner Bros.“ и „InStyle“ традиционално и оваа година организираа забава по завршувањето на...

   
Страница 9 од 303

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3242 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?