Мода | Новости | 8

Мода

Ќерките на Доналд Трамп елегантни на свечената вечера со принцот Чарлс и Камила
Иванка и Тифани Трамп

Иванка и Тифани Трамп изгледаа елегантно и отмено за време на свечената вечера со принцот Чарлс и Камила во Винфилд Хаус.

Џенифер Лопез во портокалов стајлинг со 43.000 кристали ја прими наградата „модна икона“
Џенифер Лопез на CFDA

Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) официјално ја прогласи Џенифер Лопез за...

 
Меланија Трамп отмена во црвена креација на свечена вечера со принцот Чарлс и Камила
Трамп

Меланија и Доналд Трамп ги поканија принцот Чарлс и војвотката Камила на вечера во Винфилд Хаус.

 
Беспрекорно елегантна: Меланија Трамп блесна во бело покрај кралицата Елизабета на банкет во Бакингемската палата
Трамп

Меланија Трамп стилски безгрешно ја започна посетата на Велика Британија. Првата дама...

 
Меланија Трамп во фустан Долче и Габана и шешир на ручек кај кралицата Елизабета во Бакингемската палата
Трамп

Меланија Трамп со беспрекорно дамско издание пленеше погледи за време на средбата со кралицата Елизабета во Лондон.

 
Дама во црвено: Кралицата Летиција елегантна во фустан на преклоп во Севиља
Кралот Фелипе и кралицата Летиција

Кралот Фелипе и кралицата Летиција беа специјални гости на церемонијата по повод Денот на шпанските...

 
Меланија Трамп во шармантен фустан Гучи го напушти Вашингтон, а во „стјуардеса“ стајлинг пристигна во Лондон
Трамп

Меланија и Доналд Трамп денеска ја започнаа официјалната посета на Велика Британија.

 
Вереницата на Кристијано Роналдо во фустан со висок шлиц на гала во Мадрид
Џорџина Родригез

Џорџина Родригез беше меѓу славните гостинки на хуманитарна гала во Мадрид...

 
Дамски шик: Стилски приказни од германската блогерка Александра Лап
Александра Лап

Александра Лап умее да ги носи најновите трендови, но со сопствен печат. Германската...

 
Адријана Лима во елегантен црн фустан на хуманитарната гала на amfAR
Адријана Лима

Адријана Лима со модерна елеганција заведуваше на хуманитарната гала на amfAR.

   
Страница 8 од 280

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?