Мода | Новости | 7

Мода

Меланија Трамп во розов костум, а Првата дама на Полска во црно-бела креација во Белата куќа
Меланија Трамп и Агата Дуда

Доналд и Меланија Трамп имаа официјална средба со Анджеј и Агата Дуда во Белата куќа...

ФОТО: 18-годишната сестра на Дуа Липа во фотосесија за својата прва модна колекција
Рина Липа

Рина Липа заплива во дизајнерските води. 18-годишната сестра на Дуа Липа креираше...

 
Војвотката Кетрин модерна во бел фустан и блескави салонки на хуманитарна гала
Војвотката Кетрин

Војвотката Кетрин беше специјална гостинка на хуманитарна гала по повод Неделата за подигнување на свеста за зависностите.

 
Шведските принцези и кралицата Силвија шармантни дами на свеченост во Стокхолм
Шведското кралско семејство

Шведското кралско семејство присуствуваше на церемонијата „Polar Music Prize 2019“.

 
Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со трите слатки дечиња на церемонија за роденденот на кралицата Елизабета
Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ги зедоа со себе трите деца на кулминацијата на парадата по повод...

 
Меган Маркл во креација од Живанши за првпат пред јавноста по раѓањето на синот Арчи
Меган Маркл

Меган Маркл присуствуваше на парада по повод 93-тиот роденден на кралицата Елизабета.

 
Меланија Трамп во црно, а Брижит Макрон во бело на комеморативна церемонија во Франција
Лариса Костеа

Меланија и Доналд Трамп им се придружија на Емануел и Брижит Макрон на комеморативна служба со која се одбележа 75-годишнината од битката за Нормандија.

 
Летна стилска инспирација: Шармантни модни комбинации од романската блогерка Лариса Костеа
Лариса Костеа

Лариса Костеа презентира стилски приказни кои нудат инспирација за претстојните топли денови.

 
Многу утки, помалку стилски погодоци: Модата на модните награди CFDA 2019
CFDA

Манифестацијата по повод доделувањето на наградите на Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) се нарекува....

 
Меланија Трамп вистинска дама покрај Доналд на церемонија со воени ветерани во Портсмут
Доналд и Меланија Трамп

Доналд и Меланија Трамп пристигнаа во Портсмут за да им оддадат почит на воените херои кои преживеаја во Операцијата „Оверлорд“.

   
Страница 7 од 280

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5587 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?