Мода | Новости | 6

Мода

Елизабета Ѓоргиевска отмена дама покрај претседателот Пендаровски за официјалната посета на Полска
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска моментално се во официјална посета на Полска...

ФОТО: Модата на црвениот тепих на BAFTA 2020
Модата на BAFTA

Лондон синоќа беше домаќин на 73-тото издание на BAFTA. На доделувањето на наградите од страна на Британската...

 
Шарлиз Терон занесно убава во виолетов фустан од Диор на црвениот тепих на BAFTA
Шарлиз Терон

Како една од номинираните, Шарлиз Терон беше гостинка на вечерашното доделување...

 
Војвотката Кетрин беспрекорно елегантна во бело-златна креација која ја носеше и пред 8 години
Војвотката Кетрин

Војвотката Кетрин шармираше во креација од Александар Меквин на црвениот тепих на BAFTA 2020.

 
Адријана Лима ја претстави својата прва колекција очила за сонце
Адријана Лима

Адријана Лима започна модно партнерство со брендот Privé Revaux за да ја создаде својата прва...

 
15-годишната ќерка на Моника Белучи во кампања за Долче и Габана
Дева Касел

Дева Касел е ѕвезда во новата кампања на Долче и Габана. 15-годишната ќерка на Моника Белучи сними...

 
Модна ноќ на невести: Македонски блогерки во венчаници од соништата
Блогерки

Свадбените фантазии на познатата инфлуенсерка Никица Ацева и моделот и блогерка Ангела Ѓоргиева...

 
Најновата колекција висока мода на Версаче за моќни жени
Колекција Версаче

Италијанскиот бренд Версаче ја претстави колекцијата висока мода пролет/лето 2020 со фотосесија...

 
Шарлиз Терон како модна божица во златна креација од Луј Витон
Шарлиз Терон

Шарлиз Терон изгледаше како божица на 22-рото издание на Costume Designer...

 
Војвотката Кетрин во сив фустан на 75-годишнината од ослободувањето на Аушвиц
Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам им оддадоа почит на милионите жртви чии животи згаснаа во концентрационите логори за време на Втората светска војна.

   
Страница 6 од 303

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3234 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?