Мода | Новости | 5

Мода

Првата дама Елизабета во кежуал стајлинг, а Зорица Заева во елегантна црно-бела креација во Амбасадата на САД
Заев и Пендаровски со сопругите

Синоќа, во Амбасадата на САД во Скопје се одржа прослава по повод 4 јули...

Дама во бело на Вимблдон: Мајката на Кејт и Пипа Мидлтон изгледа фантастично и на 64 години
Керол и Мајкл Мидлтон

Керол и Мајкл Мидлтон секоја година си обезбедуваат место на престижниот тениски турнир Вимблдон. Родителите...

 
Магијата на Ориентот: Најновата колекција висока мода од Ели Сааб освојува во Париз
Колекција на Ели Сааб

Ели Сааб ја преточи магијата на Ориентот во софистицирани креации презентирани во Париз.

 
Војвотката Кетрин во бел кошула-фустан на Вимблдон
Војвотката Кетрин

Војвотката Кетрин од трибините навива на Вимблдон. 37-годишната припадничка...

 
Меган Маркл во мал црн фустан и балетанки на натпревар со принцот Хари
Меган Маркл и принцот Хари

Принцот Хари и Меган Маркл присуствуваа на бејзбол мечот помеѓу Boston Red...

 
Една поинаква страна на Бела!
Бела

Во ова време на масовна продукција во текстилната, а и секоја друга индустрија, тешко е да бидеш конкурентен на пазарот...

 
Разиграна и цветна: Женствената колекција на Долче и Габана која би ја восхитила секоја дама
Колекција на Долче и Габана

Доменико Долче и Стефано Габана го обожаваат креативниот танц помеѓу екстраваганцијата и едноставната...

 
Бохо елеганција во новата колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад

Зухаир Мурад ја презентира неговата најнова колекција во која владее бохо шмек и модерна елеганција.

 
Хрватската претседателка Колинда префинета дама во сина креација
Колинда Грабар-Китаровиќ

Колинда Грабар-Китаровиќ одржа говор по повод Денот на независноста на Хрватска...

 
Модерна Прва дама: Меланија Трамп во жолт комбинезон од Ралф Лорен
Меланија Трамп

Меланија Трамп му се придружи на Доналд на политички настан во Орландо. Првата дама на САД беше магнет...

   
Страница 5 од 280

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5583 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?