Мода | Новости | 4

Мода

ФОТО: Модата на виолетовиот тепих на доделувањето на наградите Еми 2019
Модата на Еми 2019

Вчера, во Лос Анџелес се одржа доделувањето на наградите Еми, на кое им беа врачени...

Кетрин Зета-Џонс блесна во розова креација со наметка покрај Мајкл Даглас на Еми 2019
Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас

Кетрин Зета-Џонс мамеше воздишки на овогодишното доделување на Еми наградите. Харизматичната актерка...

 
„Skyline“ - модернистички и ефектен накит кој им е омилен и на македонските ѕвезди Каролина Гочева и Тамара Тодевска
Skyline

Достигнувањето на беспрекорност во креирањето на модернистички силуети и раритетни финиши кај накитот...

 
Маја Андоновска гламурозна дама на црвениот тепих на затворањето на „Браќа Манаки“ во Битола
Маја Андоновска

Маја Андоновска Илијевски докрај остана верна поддржувачка на ИФФК...

 
ФОТО: Модата на затворањето на Филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ во Битола
Затворање на „Браќа Манаки“

Заврши „Браќа Манаки“. Со свечено доделување на наградите Златна, Сребрена и Бронзена Камера 300 ...

 
Џенифер Лопез спектакуларно ја затвори ревијата на Версаче во нова верзија на зелениот фустан сo кој стана сензација на Греми пред 20 години
Џенифер Лопез

Сензационална! Целата публика се исправи на нозе кога Џенифер Лопез продефилира на затворањето на ревијата на Версаче во Милано.

 
Класика: Војвотката Кетрин во посета на детски центар во Лондон
Војвотката Кетрин

Војвотката Кетрин се дружеше со деца и нивните семејства во Лондон.

 
Ирина Шајк во шик комбинација од Версаче со леопардски чизми над колена
Ирина Шајк

Ирина Шајк беше меѓу славните гости на забава во Милано организирана по повод...

 
Кендал Џенер како русокоса дефилираше со сестрите Хадид и Ирина Шајк на ревијата на Burberry
Burberry

Ревијата на Burberry во Лондон привлече многу славни личности од светот на модата.

 
Каролина Гочева префинета ѕвезда со накит Rebecca на музичкиот настан A1 World of Music во Скопје
Каролина Гочева

Каролина Гочева заедно со Македонската филхармонија ја распеа публиката на музичкиот настан A1 World of Music...

   
Страница 4 од 287

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 1011 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?