Мода | Новости | 307

Мода

Glamour: 5-годишната Сури Круз меѓу најдобро облечените жени?!?
Сури Круз

Списанието Glamour ја објави својата листа на најдобро облечени жени на светот. Според резултатите од..

ФОТО: Модата на црвениот тепих на балот MET 2011
Ријана

Гала вечерта традиционално се одржува секоја година, а овојпат е во чест на починатиот дизајнер Александар...

 
Лејтон Мистер е новото лице на парфемот Lovestruck од Вера Ванг
Лејтон Мистер

25-годишната Лејтон е новото рекламно лице на парфемот Lovestruck од дизајнерката Вера Ванг. Рекламната кампања...

 
ФОТО: Џесика Алба блеска со накитот Piaget
Џесика Алба за Piaget

Прекрасната Џесика Алба е новото рекламно лице на колекцијата накит Possession на брендот Piaget...

 
ВИДЕО: Меган Фокс во прегратка со полугол модел за Armani Code
Меган и Крис

Сексапилната Меган Фокс сними уште една успешна реклама за Армани, овојпат за машкиот парфем Armani Code...

 
ФОТО: Невестински фустани инспирирани од бајките на Дизни
Снежана

Дизајнерот Алфред Анџело ќе ја пренесе магијата од бајките на многу свадбени прослави со својата прекрасна...

 
За 10 милиони долари Анџелина Џоли е новото лице на Луј Витон
Анџелина Џоли

Според E! Online, прекрасната актерка стана заштитно лице на модната куќа Луј Витон и со тоа го зголеми своето...

 
ФОТО: Обувки и модни додатоци од Blugirl – пролет/лето 2011
Обувки Blugirl

Колекцијата на Blugirl е интересен спој на елегантни и младешки модели кои зрачат со пролетен дух...

 
ФОТО: Обувки и модни додатоци од Blumarine – пролет/лето 2011
Blumarine

Ако обожавате типска облека која зрачи со шарм и женственост, тогаш сигурно ќе се заљубите во колекцијата...

 
ФОТО: Невестински фустани пролет 2012
Jasmine

Дизајнерите добро знаат дека на жените им е потребна цела година за да ја испланираат својата свадба од...

   
Страница 307 од 312

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6376 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.