Мода | Новости | 304

Мода

ФОТО: Меган Фокс со гол модел во реклама за Armani Code
Меган Фокс

Соработката на Меган Фокс со Армани се проширува. 24-годишната актерка стана заштитно лице на парфемите Armani Codе.

ВИДЕО: Диор го отпушти Џон Галијано поради расистичкото видео
Џон Галијано

Француската модна куќа Диор денес го отпушти својот главен дизајнер Џон Галијано откако на интернет се...

 
ФОТО: Постоскаровска забава на Vanity Fair
Џастин Бибер и Селена Гомез

За холивудските ѕвезди забавата не заврши со завршувањето на свеченото доделување на Оскарите. Во...

 
ФОТО: Облеката на Ен Хетавеј на доделувањето на Оскарите
Ен Хетавеј

Ен Хетавеј и Џејмс Франко беа водители на манифестацијата за доделување на престижните награди Оскар. Тие беа...

 
ФОТО: Модата на црвениот тепих на Оскарите 2011
Рис Витерспун

Доделувањето на Оскарите е најлуксузната и најпрестижната манифестација, па нејзините гости не сакаат ништо помалку...

 
По апсењето, Џон Галијано суспендиран од Диор
Џон Галијано

Модната куќа Кристијан Диор го суспендира својот главен дизајнер, Џон Галијано. Причина за таквата одлука...

 
ФОТО: Последната колекција на Ема Вотсон за People Tree
Ема Вотсон

20-годишната волшебничка ја промовираше својата трета, но и последна колекција за брендот People Tree. Таа не само...

 
ФОТО: Очила за сонце од Викторија Бекам пролет/лето 2011
Очила за сонце од ВБ

Колекцијата е составена од очила со различни типови рамки и многу мали детали, па секоја жена може да најде...

 
ФОТО: Кели Озборн во улогата на „Материјална девојка“
Кели Озборн

Кели Озборн и официјално ја замени Тејлор Момсен во рекламната кампања за колекцијата на Мадона и...

 
ВИДЕО: Натали Портман секси во рекламата за Miss Dior Cherie
Натали Портман

Натали Портман изгледа прекрасно во новата реклама за парфемот Miss Dior Cherie. Во видеото кое трае 30 секунди...

   
Страница 304 од 305

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5984 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“