Мода | Новости | 303

Мода

ФОТО: Кели Брук во костими за капење од нејзината нова колекција
Кели Брук

Кели Брук никогаш не се срамела да го покаже своето тело, појавувајќи се во списанијата по долна облека, костими...

ФОТО: Блејк Лајвли за Шанел – втор дел
Блејк Лајвли

Русокосата убавица Блејк Лајвли планира постојано да е присутна низ медиумите. Само пред два дена беше објавена...

 
ВИДЕО: Кејт Винслет е совршена во реклама за кармини на Lancome
Кејт Винслет

Кожата на Кејт Винслет изгледа беспрекорно во најновата реклама за кармините L'Absolu Nu на познатиот козметички...

 
ФОТО: Жизел Бундхен за H&M – колекција пролет/лето 2011
Жизел Бундхен

Жизел Бундхен изгледа фантастично во новата рекламна кампања на H&M. Бразилската убавица покажа нови модели од...

 
ФОТО: Блејк Лајвли во рекламната кампања за чантите Шанел
Блејк Лајвли

Објавена е првата фотографија од соработката на Шанел со младата ѕвезда Блејк Лајвли. Фотографијата е сликана...

 
ВИДЕО: Рафаел Надал се разголи за реклама на Армани
Рафаел Надал

Во црно-белото видео познатиот тенисер е облечен прво по долна облека, а потоа само по фармерки, додека камерата...

 
ФОТО: Ештон Качер и Алесандра Амбросио во секси реклама за Colcci
Алесандра и Ештон

Деми Мур сигурно е љубоморна... Холивудскиот актер Ештон Качер позираше до сексапилната Алесандра...

 
ФОТО: Миранда Кер на модната писта по само 7 недели од породувањето
Миранда Кер

Wow! Не изминаа ни два месеци од нејзиното породување, а Миранда Кер се врати на модната писта. Без да има...

 
ФОТО: Обувки Маноло Бланик – пролет/лето 2011
Чевли Маноло Бланик

Наменети за сончевата сезона, повеќето модели од новата колекција на Маноло Бланик се во светли весели бои...

 
ВИДЕО: Меган Фокс по долна облека во нова реклама на Армани
Меган Фокс

Се појави во целост најновата реклама за Emporio Armani и Armani Jeans за рекламната кампања пролет/лето...

   
Страница 303 од 305

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6736 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“