Мода | Новости | 3

Мода

Скромна и софистицирана: Кралицата Летиција во Zara фустан од 999 денари
Кралицата Летиција

На прием во Мадрид, кралицата Летиција изгледаше софистицирано во фустан од твид од Zara кој чини само 999 денари.

Џесика Алба во летен макси фустан со точки во Њујорк
Џесика Алба

Џесика Алба со леснотија умее да склопи стајлинг кој зрачи со лежерна елеганција.

 
Првата дама Елизабета Ѓоргиевска префинета во розова креација за официјалната посета на Словенија
Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Словенија

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска моментално се во дводневна официјална посета на Словенија...

 
Класична елеганција: Меган Маркл плени во мало црно фустанче нa премиерата на „Кралот лав“
Меган Маркл и принцот Хари

Меган Маркл и принцот Хари беа дел од гостите на лондонската премиера на филмската...

 
Војвотките заедно на Вимблдон: Кетрин во зелен фустан од Долче и Габана, а Меган Маркл во бела кошула и плисирано здолниште
Кетрин и Меган

Кетрин и Меган заедно го проследија финалето на Вимблдон во кое Симона Халеп ја победи Серена Вилијамс.

 
За урбани девојки: Нова модна колекција на бразилската блогерка Камила Коељо
Колекција на Камила Коељо

Камила Коељо ја преточи својата љубов кон модата во нова колекција. Популарната бразилска блогерка...

 
За модерен изглед: Креативни начини на врзување и собирање на маичките и кошулите
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Погледнете како можете да ги врзувате и собирате вашите маички и кошули за тренди изглед ова лето.

 
Модна инспирација од шик парижанка: Комбинации за топлата сезона кои секоја девојка ќе посака да ги носи
Блогерка

Блогерка ќе ве освои со стилот и ќе ве поттикне да експериментирате со комбинирањето на парчињата облека од вашиот плакар.

 
Стилски лекции: Стајлинзи директно од улиците на Париска недела на високата мода
уличниот стил на Париската недела на високата мода

Секоја година, кога ќе дојде време за нова недела на високата мода, илјадници модни ентузијасти...

 
Летен стајлинг вреден за копирање: Кралицата Летиција модерна во циклама фустан
Кралицата Летиција

Кралицата Летиција речиси е безгрешна кога е во прашање дамскиот стил 46-годишната припадничка...

   
Страница 3 од 280

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5591 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?