Мода | Новости | 293

Мода

ФОТО: Џесика Алба премина на мрачната страна за Вог
Џесика Алба

Џесика Алба е скоро непрепознатлива на фотографиите од нејзиниот едиторијал за италијанското...

ФОТО: Ирина Шајк изгледа прекрасно и во невестински фустани
Ирина Шајк

Убавата Русинка учествуваше во фотосесија за колекцијата Haute Couture на Dany Mizrachi. 25-годишната манекенка...

 
ФОТО: Дороти Перкинс – колекција пролет/лето 2011
Дороти Перкинс

Новата колекција на брендот Дороти Перкинс е деликатна, нежна, слатка и женствена. Таа е фантастичен пример...

 
ФОТО: Џенифер Лопез блесна во реклама за накит
Џенифер Лопез

41-годишната ѕвезда е неодолива на фотографиите за најновата рекламна кампања на шпанскиот бренд TOUS...

 
ФОТО: Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2011
Обувки од Кристијан Лобутин

Кристијан Лобутин е дизајнерот кој ги остварува женските соништа. Неговите обувки не даваат голем комфор, но затоа...

 
ФОТО: Обувки Чезаре Пачоти – пролет/лето 2011
Чезаре Пачоти

Италијанскиот дизајнер Чезаре Пачоти точно знае како да го освои вниманието на модерната жена. Женствени, храбри...

 
ФОТО: Гучи – колекција пролет/лето 2011
Колекција Гучи

Колекцијата на Гучи за сезоната пролет/лето е наменета за модерната жена која во секој момент сака да изгледа...

 
ФОТО: Обувки Диор – пролет/лето 2011
Обувки Диор

Дизајнерот Џон Галијано истурил голем дел од својата креативност и генијалност во секој модел. Користејќи...

 
ФОТО: Чанти од Кристијан Лобутин – пролет/лето 2011
Кристијан Лобутин

Колекцијата чанти на Кристијан Лобутин за сезоната пролет/лето во исто време е и луксузна и гламурозна и...

 
ВИДЕО: Кира Најтли е смела заводничка во реклама на Шанел
Кира Најтли

Кира Најтли блесна во уште една реклама на Шанел. 25-годишната актерка ја има главната улога во 3-минутата реклама...

   
Страница 293 од 297

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?