Мода | Новости | 291

Мода

ФОТО: Андреј Пејиќ во рекламна кампања за женски градници
Андреј Пејиќ

Холандкиот бренд Hema го избра Андреј Пејиќ за да ги рекламира нивните женски Mega Push-Up градници. Ова можеби...

ФОТО: Бар Рафаели со секси календар за „Passionata“ за 2012
Бар Рафаели за Passionata

Бар Рафаели ја покажа својата игрива страна флертувајќи со објективите за календарот на брендот „Passionata“...

 
ФОТО: Топ женски модели во моментов
Аби Ли Кершо

Дознајте кои модели моментално се на врвот на листата „Топ женски модели“ според сајтот Models.com.

 
ФОТО: Ретро гламур од Зак Позен – колекција Pre-Fall 2012
Фустан на Зак Позен

Креациите на Зак Позен се обожавани од славните личности. Неговите елегантни креации често се...

 
ФОТО: Црвена Hermès Birkin чанта од $200.000 постигна рекорд
Чанта Hermès Birkin

Црвена Hermès Birkin чанта постави рекорд за најскапа чанта продадена на аукција. Луксузната чанта му беше...

 
ФОТО: Дона Каран – колекција Pre-Fall 2012
Дона Каран pre-fall 2012

Дона Каран ја објави својата колекција Pre-Fall 2012 и ја опиша со еден збор „Wo-Man“. Познатата креаторка...

 
Црвено-портокаловата е боја на годината за 2012
Црвено-портокалова боја

Pantone ја објави бојата која ќе ја одбележи претстојната 2012 година. Бојата е мешавина од портокалова и црвена...

 
ФОТО: Шерил Кол дизајнираше колекција обувки
Шерил Кол

Шерил Кол влезе во дизајнерските води. 28-годишната пејачка ја претстави својата прва колекција обувки.

 
ФОТО: Обувки Loriblu – пролет/лето 2012
Обувки Loriblu

За дамите кои секојдневно сакаат да заведуваат во високи потпетици, италијанскиот бренд Loriblu создаде фасцинантна...

 
ФОТО: Златни и сребрени чевли од Серџо Роси
Обувки Серџо Роси

Серџо Роси го прошири своето дизајнерско портфолио со два модела егзотични и луксузни обувки. Италијанскиот...

   
Страница 291 од 312

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.