Мода | Новости | 289

Мода

ФОТО: Модни предлози од Blanco – есен 2011
Колекција Blanco

Шпанскиот бренд Blanco и оваа сезона нуди интересни модни предлози кои ќе нè инспирираат да си поиграме...

ФОТО: Пенелопе и Моника Круз позираа со својата трета колекција
Пенелопе и Моника Круз

Пенелопе Круз и нејзината сестра Моника ја лансираа нивната трета колекција облека за швајцарскиот...

 
ФОТО: „Вог“ црпи инспирација од жената со најмал струк
Етел Грејнџер

Насловната страна на септемвриското издание на италијанскиот „Вог“ го има оној шок ефект кој ја остава...

 
ФОТО: Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне

Гаетано Пероне е еден од најистакнатите дизајнери на обувки во модната индустрија. Неговото име се поврзува...

 
ФОТО: Обувки и модни додатоци од Емпорио Армани – есен/зима 2011
Емпорио Армани

Армани е име што и оние кои се најмалку запознати со светот на модата можат да го препознаат и да го поврзат со...

 
ФОТО: Рајан Рејнолдс и Роузи Хантингтон Вајтли за M&S
Рајан и Роузи

Згодните Рајан Рејнолдс и Роузи Хантингтон Вајтли се новите рекламни лица на познатиот бренд за облека...

 
ФОТО: Модата на MTV VMA 2011
Кети Пери

Гламур, елеганција, шашавост и откачени креации, сето тоа може да ја опише модата на доделувањето на видео...

 
ФОТО: Рис Витерспун е модел за новата колекција на Lindex
Рис Витерпун за Lindex

Рис Витерспун е новото рекламно лице на познатиот шведски бренд Lindex. 35-годишната актерка со широка насмевка...

 
ФОТО: Обувки Брајан Етвуд – есен/зима 2011
Обувки Брајан Етвуд

Веќе една деценија Брајан Етвуд го освојува модниот свет со секоја своја колекција уникатни обувки, па...

 
ФОТО: Обувки и чанти од Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран

Колекцијата обувки на Дона Каран е елегантен микс на дамските класични модели чевли со модифицирани...

   
Страница 289 од 303

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2993 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?