Мода | Новости | 288

Мода

Лејтон Мистер е новото лице на парфемот Lovestruck од Вера Ванг
Лејтон Мистер

25-годишната Лејтон е новото рекламно лице на парфемот Lovestruck од дизајнерката Вера Ванг. Рекламната кампања...

ФОТО: Џесика Алба блеска со накитот Piaget
Џесика Алба за Piaget

Прекрасната Џесика Алба е новото рекламно лице на колекцијата накит Possession на брендот Piaget...

 
ВИДЕО: Меган Фокс во прегратка со полугол модел за Armani Code
Меган и Крис

Сексапилната Меган Фокс сними уште една успешна реклама за Армани, овојпат за машкиот парфем Armani Code...

 
ФОТО: Невестински фустани инспирирани од бајките на Дизни
Снежана

Дизајнерот Алфред Анџело ќе ја пренесе магијата од бајките на многу свадбени прослави со својата прекрасна...

 
За 10 милиони долари Анџелина Џоли е новото лице на Луј Витон
Анџелина Џоли

Според E! Online, прекрасната актерка стана заштитно лице на модната куќа Луј Витон и со тоа го зголеми своето...

 
ФОТО: Обувки и модни додатоци од Blugirl – пролет/лето 2011
Обувки Blugirl

Колекцијата на Blugirl е интересен спој на елегантни и младешки модели кои зрачат со пролетен дух...

 
ФОТО: Обувки и модни додатоци од Blumarine – пролет/лето 2011
Blumarine

Ако обожавате типска облека која зрачи со шарм и женственост, тогаш сигурно ќе се заљубите во колекцијата...

 
ФОТО: Невестински фустани пролет 2012
Jasmine

Дизајнерите добро знаат дека на жените им е потребна цела година за да ја испланираат својата свадба од...

 
ФОТО: Кети Пери во гламурозна фотосесија за „ghd“
Кети Пери

Кети Пери изгледа нереално убаво на фотографиите за рекламната кампања за брендот ghd. 26-годишната...

 
ФОТО: Обувки Брајан Етвуд – пролет/лето 2011
Обувки од Брајан Етвуд

Американскиот дизајнер Брајан Етвуд со својата актуелна колекција реши да ја освои секоја жена, без...

   
Страница 288 од 293

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3870 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?